Opublikowano:

Grzejniki elektryczne ich rodzaje i zastosowanie

Ogrzewanie energią elektryczną z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Wynika to przede wszystkim z wygody jej stosowania, a także z rosnących cen węgla i jego pochodnych. Elektryczne grzejniki konwekcyjne średniej klasy kosztują około 200 złotych, dlatego koszt ich założenia jest niewielki. Nie ma też potrzeby tworzenia żadnej instalacji oraz kupowania kotła. Ogrzewanie w ten sposób jest łatwe i wygodne. Co jednak z kosztami?

Jeśli komuś zależy na uzyskaniu większego odczucia ciepła, przy wydatkowaniu tej samej energii, powinien zdecydować się na grzejnik elektryczny radiacyjne. Chociaż są one droższe w zakupie to są charakteryzują się większą wydajnością. Działają podobnie jak słońce, ogrzewając jedynie obiekty w pomieszczeniu, a nie powietrze. Doskonale nadają się dla alergików ponieważ nie powodują ruchu powietrza zawierającego kurz i roztocza.

Na rynku znajdują się także grzejniki z termowentylatorem. Zastosowanie wentylatora szybko rozprowadza ciepło po pomieszczeniu, dlatego urządzenia te doskonale nadają się do ogrzewania uzupełniającego lub dogrzewania. Ze względu na głośność nie powinny być stosowane w sposób ciągły. Dobrym pomysłem może być również zakup grzejników olejowych, które choć wyglądają jak tradycyjne grzejniki konwekcyjne, działają na zasadzie radiacji i charakteryzują się dużą wydajnością.

Powyższe przykłady pokazują, że ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej daje wiele możliwości. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w przypadku budowy nowych domów. Brak konieczności zakupu kotła i budowy instalacji grzewczej będzie z pewnością odczuwalny dla każdej kieszeni.